Hliníkové okná a dvere

 

   Na základe našich mnohoročných skúseností sme si pre vás pripravili zaujímavú ponuku hliníkových okien a dverí.

 

V ponuke máme nasledovné profilové systémy:

Interiérové okná a dvere MB-45

mb 45 okno mb 45 dvere mb 45 dvere detail

MB-45 okno

MB-45 dvere

MB-45 dvere

 

  MB-45 je moderný hliníkový systém slúžiaci na výrobu konštrukcií bez požiadaviek na tepelnú izoláciu a to ako pre interiérové, tak aj exteriérové použitie (napr. rôzne typy priečok, posuvné dvere ovládané ručne aj automaticky, lietačky, vitríny, výkladné skrine a ostatné priestorové konštrukcie).

   Konštrukčná hĺbka profilu okna je: 45 mm (rám), 54 mm (krídlo) a pri dverách: 45 mm a 45 mm. Výsledkom tejto hĺbky je efekt jednoliatého povrchu z vonkajšej strany po zavretí - v prípade okna a tiež efekt licovaného povrchu krídel a rámu - v prípade dverí. Týmto tvarom profilov sú konštrukcie dverí a okien elegantné a odolné.
   Tesnosť zaisťuje špeciálne tesnenie zo syntetického kaučuku EPDM, ktorý zaručuje odolnosť proti starnutiu aj pri dlhoročnom používaní.
   Charakteristickou vlastnosťou systémov je jeho úzké spojenie s okennými a dvernými systémami MB-60 a MB 70. Univerzálnosť a atraktivitu systému dodatočne zvätšuje možnosť voľby medzi niekoľkými variantami riešení v prípade rôzných konstrukčných detailov, napr. spodné utesnenie krídla dverí, utesnenie posuvných dverí, tvar zasklievacích líšt, tvar a výška dverných prahov.

   Systém dovoľuje použtie izolačných dvojskiel s hrúbkou od 2 mm do 34 mm v krídlach okien a s hrúbkou od 2 mm do 25 mm v pevných oknách a dverných krídlach..


Exteriérové okná a dvere MB-70

mb 70 okno mb 70 dvere mb 70 dvere detail

MB-70 okno

MB-70 dvere

MB-70 dvere

 

  MB-70 je moderný hliníkový systém slúžiaci k uskutočňovaniu vonkajších stavieb s požiadavkami na tepelnú a akustickú izoláciu napr. rôzné typy okien, dverí, vitrín a priestorových konštrukcií.

   Profily tohto systému sú trojkomorové. Konstrukčná hĺbka profilov okna je: 70 mm (rám), 79 mm (krídlo) a pri dverách: 70 mm a 70 mm. Takto zvolené hĺbky profilov rámu a krídla dávajú efekt jednej plochy z vonkajšej strany po zatvorení - v prípade okna a tiež efekt licovania povrchov krídel a rámov - v prípade dverí. Tento tvar profilov dovoľuje získať elegantné a pevné konštrukcie dverí a okien.
   Systém MB-70 je charakterizovaný veľmi nízkou hodnotou súčiniteľu prestupu tepla U vďaka použitia špeciálnych teplotnych mostov a tesnení. Toto má veľký význam v dobe rastúcich požiadaviek na hospodárenie s energiou a ochranu životného prostredia. Súčiniteľ U pre konštrukcie systému MB-70 v závislosti na použitých profiloch a príslušenstve má hodnotu od 1,5 do 2,39 W/m2K.

   V systéme sú použité profilované tepelné mosty v tvare „omega" so šírkou 34 (okna) a 24 (dvere) mm z polyamidu zpevneného skleneným vláknom. Ponúkaný tvar vložiek zvyšuje tuhosť profilov v porovnaní s plochými mostami a uľahčuje odvodnenie profilov. Zabezpečuje vhodnú tepelnú izoláciu za každého počasia. Tepelné mosty použité v oknách majú dodatečné utesnenie na spoji profilov a mostu, ako aj výstupky deliace komoru mostu na tri časti medzi vonkajšími a vnútornými hliníkovými profilmi.

   Tesnosť je zabezpečená použitím špeciálnych tesnení z dvojzložkového syntetického kaučuku EPDM, ktorý nepodlieha starnutiu ani pri dlhoročnom používaní a má veľmi dobré tepelné izolačné vlastnosti.


Exteriérové okná a dvere MB-70 HI - zateplené

mb 70hi okno mb 70hi dvere mb 70hi dvere detail

MB-70 HI okno

MB-70 HI dvere

MB-70 HI dvere

 

  Jedná sa o profilovú radu MB-70 so zateplenými dištančnými komorami pomocou špeciálnych izolačných vložiek s len malým cenovým navýšením oproti bežnému profilu MB-70.
   Zmenšenie tepelného prestupu dverí už od Ud = 1,1 W/m2K a okien od Uw = 1,0W/m2K, v závislosti od prevedenia.

Vhodné ku kombinácii vchodových dverí MB70 HI s okenným profilom REHAU - SYNEGO.


Protipožiarne systémy MB-78 EI

mb 78ei okno mb 78ei dvere

MB-78 okno

MB-78 dvere

 

  Systém protipožiarných stien MB-78EI slúži k výrobe vnútorných alebo vonkajších protipožiarných stien s jedno- alebo dvojkrídlovými dvermi triedy požiarnosti odolnosti EI15, EI30, EI45 alebo EI60 podľe normy PN-B-02851-1 a PN-E 13501-2.

   Tento systém je do veľkej miery kompatibilný so štandardnými okenno-dvernými systémami firmy ALUPROF S.A. (majú spoločné profily, detaily, kovanie a opracovanie, atď.)
   Konštrukcia systému MB-78EI sa opiera o hliníkové profily s tepelným mostom. Konštrukčná hĺbka profilov je 78 mm. Profily sú charakteristické nízkou hodnotou súčiniteľu prestupu tepla U vďaka použitiu špeciálnych profilovaných tepelných mostov so šírkou 34 mm.
   Systém umožňuje zasklenie všetkými typmi ohňuvzdorných skiel zodpovedajúcich tried (hrúbka výplne od 6 do 49 mm).


MB-104 Passive - pasívny štandard

mb 78ei okno

MB-104

 

   Najnovší okenný a dverový systém MB-104 Passive je špičkový produkt, ktorý spĺňa parametre pre pasívne výstavby. Nemecký inštitút Passive House v Darmstadte hodnotí pasívny štandard pri dosiahnutí Uw celého okna menšie ako 0,85 W / m2K a to so sklom Ug 0,7 W / m2K. Okná MB-104 PASSIVE tento parameter spĺňajú vďaka vynikajúcemu tepelnému prestupu oknom Uw 0,8 W / m2K.

   Hĺbka rámu činí 95 mm, hĺbka krídla 104 mm.
   Systém je dostupný v 2 izolačných variantoch tj. SI a AERO v závislosti na požadovanom tepelnom prestupu.

Výhody systému MB-104 Passive:

- certifikát pasívneho štandardu z Passive House Institute Darmstadt,
- vynikajúci tepelný komfort s prestupom tepla celého okna Uw od 0,53 W / m2K,
- perfektná vodotesnosť a vzduchotesnosť,
- zasklenia až 81 mm.

   Vonkajšie dvere sú k dispozícii ako celopresklené, tak i v panelovej verzii - ideálne ako vstupné dvere do moderného domu.